Konstrukční systémy dřevostaveb

Paneláž

Tento druh výstavby má obrovskou výhodu v čase realizace. Za jeden pracovní den je možné postavit hrubou stavbu. Dle výrobní dokumentace (vycházející z projektu) připravíme jednotlivé stavební dílce na hale. V případě modulárních staveb je možné na hale připravit i kompletní sociální zázemí domu, které opět urychlí celkovou dobu realizace. Výroba stěnových dílců na hale zaručuje jednoduchou a především přesnou montáž na stavbě.

Mezi nevýhody tohoto systému můžeme považovat např. možnost výstavby na nedostupném pozemku. Absence dostupnosti jeřábu a nákladního vozidla tuto metodu výstavby bohužel neumožňuje. V těchto případech našim zákazníkům nabízíme tzv. trámkovou metodu na místě.

Paneláž

Trámková metoda

Tento druh výstavby má velkou výhodu ve variabilitě při výstavbě. Jednotlivé stěnové dílce se sestavují přímo na stavbě. Především vnitřní uspořádání dispozice domu (příčky) je možné ještě částečně upravovat. Tyto konstrukce se používají především na špatně dostupných pozemcích – zahrádkářské kolonie, úzká příjezdová cesta apod.

Mezi částečné nevýhody se může považovat doba realizace – hrubá stavba domu se počítá v řádech dnů oproti výstavbě paneláží za 1 den.

Trámková metoda

DEKPANEL

Společnost AG Panel s.r.o., získal od společnosti DEKTRADE certifikaci, která opravňuje k výstavbě systému DEKPANEL.

Veškeré informace o systému DEKPANEL naleznete na www.dektrade.cz

DEKPANEL

Materiály

KVH konstrukční hranol Smrk průmyslová kvalita

V případě konstrukčních délkově napojovaných dřevěných hranolů se jedná o tříděné, technicky sušené a hoblované produkty, které je možno díky ozubeným spojům vyrábět v téměř libovolných délkách. KVH se musí třídit podle pevnosti v souladu s normou ON DIN 4074-1. Standardně je nabízena pevnostní třída S10. Vlhkost dřeva je 15% (+-3%).

BSH lepený hranol Srmk průmyslová kvalita

Lepené lamelové dřevo je vyrobené z paralelně slepených a sušených prkenných lamel jednoho druhu dřeva. Před slepením jsou lamely vizuálně nebo strojově tříděny podle pevnosti. Použitá lepidla musí být v souladu s požadavky normy ÖNORM EN301:2001. Lepené dřevo může být vyrobené jako přímé nebo zakřivené. Vlhkost dřeva je 12% (+-2%).

DUO/TRIO hranoly Smrk průmyslová kvalita

Duo/Trio nosníky se skládají ze dvou nebo tří samostatných bezjaderných lamel, které jsou slepeny dohromady. V důsledku pevného spojení je produkt i v průběhu času rozměrově stabilní. Nosníky lze vyrobit až do délky 16 metrů. Klasický charakter a estetika dřeva zůstávají nedotčené a jsou proto ideální pro použití ve viditelné části stavby. Duo/ Trio standardně hoblované a zkosené na 4 stranách. Pro použití v pohledové kvalitě procházejí hranoly optickou selekcí vstupní suroviny.

OSB deska

OSB deska obsahuje více než 90% dřevěné hmoty a je vyráběna z pečlivě vybraných kmenů borovic. Po skácení je dřevo zbaveno kůry a nařezáno na tenké pásky 100 x 0,6 mm. Takto získaná hmota je položena do vnějších vrstev desky rovnoběžně a do vnitřní vrstvy desky kolmo na délku. Díky vláknitému charakteru dřeva a tenké páskové hmotě má OSB deska vynikající technické parametry. Vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům je dosaženo díky smíšení dřevěné hmoty s parafínovou emulzí. Mikrostruktura dřevěné hmoty chrání hrany proti nalomení při spojování hřebíky, deska má vysokou tuhost, je odolná vůči posunutí a ohybu, což jsou důležité vlastnosti pro stavbu nosníkových konstrukcí.

Knauf TI 140 Decibel

Knauf ti 140 Decibel vata je speciální tepelný a akustický izolační materiál ze skleněných vláken bez povrchové úpravy. Je dodáván v rolích různých tlouštěk a je určen zvláště pro výplň dvouvrstvých stěn, šikmých střech, popř. stropů. Tento izolant výrazně přispívá k neprůzvučnosti konstrukce příček, střech, předstěn. Hlavní oblastí použití Decibelu je akustická izolace vnitřních montovaných stěn ze sádrokartonu a tepelná i akustická izolace vnitřních stropů a šikmých střech.

Hobra

Hobra je všestranná izolace pro podlahové a dřevěné stropy.

DHF dřevovláknitá deska

DHF Egger je prodyšná dřevovláknitá deska odolná proti vlhkosti. Použití: pro vnější opláštění střech a stěn, pokrytí je odolné proti dešti.

Dřevěný obklad stěn

Na dřevěný obklad stěn používáme smkr, modřín nebo sibiřský modřín.

Etics

Etics je kontaktní zateplovací systém. Povrchovou úpravu tvoří silikonová strukturovaná omítkovina.

Materiály

Přihlašte se do našeho newsletteru

Přidejte se k našim odběratelům, kteří chtějí snadno a chytře postavit úsporný a kvalitní rodinný dům.

Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.